План работы школы на вясновыя канікулы
26.03.2021
План работы школы на вясновыя канікулы ў Альшанскай сярэдняй школе №2
№ п/п |
Дата |
Назва мерапрыемства |
Адказны |
Клас, удзельн. |
Час і месца правядзення |
1. |
29.03. |
Гульня –віктарына “Птушкі –нашы сябры” |
Баган Н.М. |
3 |
11.00, каб.№ 18 |
2. |
29.03. |
Практыкум “Што могуць расказаць дарожныя знакі” |
Лемяза Г.С. |
1 |
10.00,каб. № 50 |
3. |
29.03. |
Гульня «Што? Дзе? Калі?» |
Піваварэвіч Г.І. |
9-11 |
12.00, бібліятэка |
4. |
29.03. |
Конкурс «Юныя інспектары ДАІ». |
Прыка В.І. |
5-7 |
11.00, шк. двор |
5. |
29.03. |
Спаборніцтвы па настольнаму тэнісу |
Наст. фізкульт. |
9-11
|
10.00, ФАК |
6. |
29.03. |
Час- размова «Мы ў адказе за свае ўчынкі» |
Сыса Н.П. |
8 |
10.00,каб. №43 |
7. |
29.03. |
Прававы занятак з вучнями СНС і ІПР “Правілы паводзін непаўналетніх на дарогах, вадаёмах” |
Струг А.М. |
7-В, 10-А, 11-А, 8-А, 8-Б, 6-А, 11-Б |
10.00,каб. №46 |
8. |
29.03. |
Прагляд і абмеркаванне відэафільма “Сэрца Беларусі” |
Струг І.М. |
7 |
10.00, каб.№27 |
9. |
29.03. |
Завочнае падарожжа “Сцежкамі вайны” |
Мальцэвіч С.М. |
10 |
11.00, каб.№ 8 |
10. |
30.03 |
Дзелавая гульня “Я – прафесіянал” |
Пашкевіч А.Л. |
2 |
10.00,каб. № 4 |
11. |
30.03 |
Пазнавальная хвіліна “У свеце кніг” |
Логвінка Т.В. |
4 |
11.00, каб.№ 2 |
12. |
30.03 |
Гульнявая праграма “Фарбы вясны” |
Бобка Т.І. |
5 |
10.00, каб.№ 22 |
13. |
30.03 |
Прэзентацыя «Скарбы роднага краю альбо Сем цудаў Беларусі» |
Жылене А.І. |
1-4 |
12.00, бібліятэка |
14. |
30.03 |
Інтэлектуальна-пазнавальная гульня "Азбука піянерыі» |
Прыка В.І. |
5-6 |
11.00,каб № 19 |
15. |
30.03 |
Спаборніцтвы па шахматах |
Наст. фізкульт. |
5-11
|
10.00, ФАК |
16. |
30.03 |
Вывучэнне занятасці непаўналетніх СНС і ІПР ў час вясенніх канікул (наведванне сем’яў СНС і ІПР) |
Струг А. М., Сыса Н.П. |
7-В, 10-А, 11-А, 8-А, 8-Б, 6-А, 11-Б |
|
17. |
31.03 |
Псіхалагічная гульня “Маё сапраўднае Я” |
Кажаноўская А.Э. |
8 |
11.00, каб.№25 |
18. |
31.03 |
Прагулька- назіранне “Вясна ў прыродзе” |
Пархоменка І.А. |
1 |
11.00, тэр. школы |
19. |
31.03 |
Конкурс малюнкаў “Шкодныя звычкі - за ці супраць” |
Грыб А.У. |
3 |
10.00,каб. № 17 |
20. |
31.03 |
Конкурс эрудытаў «Цікавае аб вядомым» |
Піваварэвіч Г.І. |
5-8 |
12.00, бібліятэка |
21. |
31.03 |
Турнір акцябрат «Мы сябры» |
Прыка В.І. |
2-4 |
11.00,каб №19 |
22. |
31.03 |
Сілавая падрыхтоўка |
Наст. фізкульт. |
9-11
|
10.00, ФАК |
23. |
31.03 |
Вывучэнне занятасці непаўналетніх з прыёмных і апякунскіх сем’яў ў час вясенніх канікул (наведванне прыёмных і апякунскіх сем’яў) |
Струг А. М., Сыса Н.П. |
1-Г, 10-Б, 11-В, 9-Г, 5-Б, 3-Б |
|
24. |
31.03 |
Сустрэча з бацькамі “Адказнасць бацькоў за выхаванне дзяцей” |
Струг А.М. |
|
11.00,каб. №46 |
25. |
01.04 |
КВЗ “Мы ведаем навакольны свет” |
Тарасевіч М.В. |
2 |
11.00,каб. № 4 |
26. |
01.04 |
Дзень смеху |
Сыса В.І |
3 |
10.00, каб. № 17 |
27. |
01.04 |
Віктарына «Займальны калейдаскоп» |
Жылене А.І. |
1-2 |
12.00, бібліятэка |
28. |
01.04 |
Забаўляльная праграма "Танцавальны марафон» |
Прыка В.І. |
5-8 |
11.00,актавая зала |
29. |
01.04 |
Спаборніцтвы па валейболу |
Наст. фізкульт. |
9-11
|
10.00, ФАК |
30. |
01.04 |
Прагляд і абмеркаванне відэафільма «Школа бяспекі» |
Сыса Н.П. |
5-7 |
10.00,актавая зала |
31. |
01.04 |
Анлайн-падарожжа “Самы вялікі лес Беларусі” |
Крупкевіч С.І. |
8 |
11.00,каб. № 8 |
32. |
01.04 |
Прагляд і абмеркаванне відэафільма “Дзень яднання народаў Расіі і Беларусі”” |
Леська І.В. |
9 |
10.00, каб. № 23 |
33. |
02.04 |
Адкрыты дыялог“Дзве мовы сталі блізкімі мне змалку”(да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі) |
Кл.кіраўнікі |
11 |
10.00, класн.каб. |
34. |
02.04 |
Інтэлектуальны турнір “Слабое звяно” |
Тарасевіч Н.М. |
4 |
11.00,каб. № 4 |
35. |
02.04 |
Гадзіна адпачынку “Спартыўныя зоркі” |
Крупкевіч М.М. |
5 |
11.00,каб. № 10 |
36. |
02.04 |
Экскурсія ў Брэсцкую крэпасць |
Клас. кір. 4 кл. |
4 |
|
37. |
02.04 |
Круглы стол «Беларусь і Расія: агульная гісторыя, агульны лёс» (да Дня яднання народаў Беларусі і Расіі) |
Піваварэвіч Г.І. |
9 |
12.00, бібліятэка |
38. |
02.04 |
Збор дружыны «У адзінстве наша сіла!» |
Прыка В.І |
5-8 |
11.00,каб. № 26 |
39. |
02.04 |
Спаборніцтвы па міні-футболу |
Наст. фізкульт. |
5-7 |
10.00, ФАК |
40. |
02.04 |
Кансультаванне бацькоў «Калі дзіця крадзе, хлусіць» |
Сыса Н.П. |
|
10.00,каб. №48 |
41. |
03.04 |
Спартландыя “Вясёлыя старты” |
Піваварэвіч Г.П. |
2 |
10.00,спартзала |
42. |
03.04 |
Урок ветлівасці «Душа па кроплі збірае свет» |
Жылене А.І. |
6-8 |
12.00, бібліятэка |
43. |
03.04 |
Патрыятычная акцыя «Их подвиг в памяти потомков сохраним» |
Прыка В.І. |
5-8 |
11.00-12.00 |
44. |
03.04 |
Спаборніцтвы па міні-футболу |
Наст. фізкульт. |
8-11
|
10.00, ФАК |
45. |
03.04 |
Трэнінг «Маё паспяховае заўтра: выбар прафесіі» |
Сыса Н.П. |
11 |
10.00,каб. №43 |
46. |
03.04 |
Сустрэча з вучнямі “Галоўнае правіла паводзін на дарозе – падвоеная ўвага і павышаная бяспека” |
Струг А.М. |
ІПР, СНС |
12.00, каб. №46 |
Намеснік дырэктара па выхаваўчай рабоце ______________ Г.С.Стаднік