План работы школы на каникулах

  План работы школы на веснавыя канікулы з 28.03.2022 па 02.04.2022

№ п/п

Дата

Назва мерапрыемства

Адказны

Клас, удзельн.

Час і месца правядзення

1.                   

28.03

Конкурс малюнкаў “Нацыянальны касцюм"

Сыса В.І.

 4 “Б”

10.00 каб.2

2.                   

Круглы стол “Святы і традыцыі беларусаў”

Крупкевіч С.І.

9 “В”

11:00-11:45

Каб. 8

3.                   

Экскурс у мінулае “Нацыянальныя гульні славянскіх народаў”

Бобка  Т.І.

6 “В”

11:00-11:45

Каб. 12

4.                   

Гістарычны экскурс “Браты-славяне”

Крупкевіч М.М.

6 “Б”

11:00-11:45

Каб. 10

5.                   

Круглы стол “Нацыянальныя гульні краін-“суседзяў”

Лемяза А.П.

8 “Б”

10:00-10:45

Каб. 24

6.                   

Наведванне навучэнцаў на даму (СНС і ІПР)

 

Струг А.М.

Сыса Н.П.

9-Б,11-А, 9-А, 8-В, 9-В,10-Б,8-А,10-А

13.00-16.00

7.                   

Анлайн-экскурсія «Музей гісторыі ВАв»

Мікуліч А.А.

9

Актовый зал

12:00-12:45

8.                   

Конкурсна-навучальная праграма “Бяспечныя канікулы”

Прыка В.І

2-5

11:00-11:45

Актавая зала

9.                   

Інфармацыйная гадзіна “Мая родная Беларусь”

Цанда Г.П.

1-4

Бібліятэка, 11.00

10.               

29.03

Гульня-спаборніцтва "Азбука культуры"

 Шчука А.В.

 3 “Г”

11.00 каб.17

11.               

Лекцыя “Нацыянальныя звычаі і традыцыі Рэспублікі Беларусь”

Мельнік Г.М.

10 “Б”

10:00-10:45

Каб. 22

12.               

Вусны часопіс “Традыцыі беларускага народа”

Стаднік Г.С.

5 “В”

12:00-12:45

Каб. 25

13.               

Гістарычны экскурс “Традыцыі славянскіх народаў”

Сімановіч Н.П.

7 “Б”

11:00-11:45

Каб. 22

14.               

Завочнае падарожжа “Нацыянальныя звычаі і традыцыі брытанскага народа”

Музычына В.Ул.

6 “Г”

10:00-10:45

Каб. 26

15.               

Вусны часопіс “Мая краіна - Беларусь”

Лемяза Л.С.

7 “А”

11:00-11:45

Каб. 8

16.               

Прагляд кінафільма “Адказнасць на дарогах…”

Струг А.М.

9-11 кл.

10.00-10.45 Актавая зала

17.               

Гутарка “У вайны не жаночы твар”

Мікуліч А.А.

8

12:00-12:45

Каб. 11

18.               

Акцыя па збору другаснай сыравіны “Паперы другое жыццё”

Прыка В.І.

1-11

11:00-11:45

Школьны двор

19.               

Гутарка “Куды пайсці навучацца?”

Сыса Н.П.

10

10.00-10.45

Каб. 48

20.               

Літаратурны час “Песняры зямлі беларускай”

Жылене А.І.

1-4

Бібліятэка, 11.00

21.               

30.03

Круглы стол "Традыцыі і абрады беларусаў"

 Мазоль А.С.

1 “А”

10.00 каб.49

22.               

Час-пік “Нацыянальныя святы славянскіх народаў”

Леська І.В.

10 “В”

10:00-10:45

Каб. 23

23.               

Дыялог “Беларускія традыцыі”

 

Андрэйчук Н.І.

9 “Б”

10:00-10:45

Каб. 26

24.               

Экскурсія на пачтовае аддзяленне сувязі “Альшаны - 1”

Ярмоліч І.В.

5 “Б”

15:00-15:45

25.               

Патрыятычная майстэрня “Сімвалы роднай краіны”

Мазоль Л.А.

11 “Б”

11:00-11:45

Каб. 11

26.               

Фотакалаж “Святы і абрады палешукоў”

Піваварэвіч І.А.

5 “А”

10:00-10:45

Каб. 12

27.               

 Гутарка “Маленькія героі Вялікай Айчыннай вайны”

Мікуліч А.А.

10

12:00-12:45

Каб. 8

28.               

Конкурс “Юны Інспектар ДАІ”

Прыка В.І.

6

11:00-11:45

Школьны двор

29.               

Пазнавальна-інфармацыйная гадзіна “Я родным краем ганаруся і ведаю – я не адзін”

Цанда Г.П.

5-9

Бібліятэка, 11.00

30.               

31.03

Адкрыты дыялог на тэму: "таямніцы беларускага арнаменту"

 Тарасевіч М.В.

3 “В”

12.00 каб.18

31.               

Круглы стол “Звычаі і традыцыі народаў свету”

Сімановіч Н.Ф.

5 “Г”

10:30-11:15

Каб. 14

32.               

Этнаграфічны агляд “Легенды і паданні Століншчыны”

Піваварэвіч М.В.

7 “В”

10:00-10:45

Каб. 23

33.               

Гутарка з элементамі гульні “Дарогі, якія мы выбіраем!”

Струг А.М.

9-10

10.00-10.45

Актавая зала

34.               

Прагляд дакументальнага фільма   «Память о войне»

Мікуліч А.А.

8

12:00-12:45

Актавая зала

35.               

Акцыя “Дапаможам птушкам”

 

Прыка В.І.

5-7

11:00-11:45

Школьны двор

36.               

Прагляд кінафільма “Правы і абавязкі вучняў”

Сыса Н. П.

6

11:00-11:45

Актавая зала

37.               

Віртуальнае падарожжа “Гонар Беларусі”

Жылене А.І.

5-9

Бібліятэка, 11.00

38.               

01.04

Вусны часопіс “Сябруюць людзі ўсёй зямлі!"

 Козел А.В.

2 “А”

11.00 каб.1

39.               

Гульні для падлеткаў “Беларускія забавы”

Пузейчук А.У.

8 “В”

10:00-10:45

Каб. 11

40.               

Кіналекторый “Звычаі і традыцыі Велікабрытаніі”

Юркавец А.В.

10 “А”

10:00-10:45

Каб. 9

41.               

У свеце гісторыі “Традыцыі нашых суседзяў”

Крупкевіч А.Э.

9 “А”

10:00-10:45

Каб. 27

42.               

Інфармацыйна прававы час “Наказанне за працівапраўныя дзеянні”

Струг А.М.

ІПР

10.00-10.45

Актавая зала

 

43.               

Прагляд дакументальнага фільма   «Великая Отечественная война»

Мікуліч А.А.

10

12:00-12:45

Актавая зала

44.               

Забаўляльная праграма “Танцавальны марафон”

Прыка В.І.

5-8

11:00-11:45

Актавая зала

45.               

Гістарычная даведка “Беларусь і Расія ў саюзе адзінам”

Цанда Г.П.

10-11

Бібліятэка, 11.00

46.               

02.04

Круглы стол “З гісторыі беларускай мовы”

Лемяза І.А.

8 “А”

11:00-11:45

Каб. 9

47.               

Сустрэча з бацькамі “Мужские и женские роли в семье»

 

Струг А.М.

бацькі

10.00-10.45 каб. 46

48.               

Круглы стол “Ганарысь сваей краінай” 

 

Мікуліч А.А.

8 “А”

12:00-12:45

Каб. 9

49.               

Аперацыя “Чысты школьны двор”

 

Прыка В.І.

1-11

11:00-11:45

Школьны двор

50.               

Занятак з элементамі трэнінга “Дарога дабра”

Сыса Н.П.

4

10.00-10.45

 Каб. 48

51.               

Гутарка “Беларусь і Расія: адзінства двух народаў”

Жылене А.І.

10-11

Бібліятэка,11.00