Выхаваўчыя мерапрыемствы шостага школьнага дня ў 1-8-х класах
на II-е паўгоддзе 2023/2024 н.г.
Клас |
Назва мерапрыемства |
Дата |
№ кабінета |
Час правядзення |
Адказны |
1”Б” |
Круглы стол “Давайце жыць дружна” |
06.01 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
45 |
10:00 |
Бясан С.У. |
2”Б” |
Круглы стол “Нашы святы” |
2 |
12:00 |
Сыса В.І. |
|
4”Б” |
Гульня-віктарына “Наша Беларусь” |
2 |
13:00 |
Пархоменка І.А. |
|
5”Б” |
Гадзіна духоўнасці “Рождественские тайны” |
14 |
11:00 |
Мельнік Г.М. |
|
6”Б” |
Круглы стол “Светлый праздник Рождества” |
40 |
11:00 |
Сімановіч В.М. |
|
7”Б” |
Падарожжа-віктарына “Беларусь у маім сэрцы…” |
25 |
13:00 |
Стаднік Г.С. |
|
8”Б” |
Занятак “Святло каляднай зоркі” |
10 |
12:00 |
Крупкевіч М.М. |
|
1”В” |
Спартыўная гадзіна “Мы выбіраем здароўе” |
13.01 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
49 |
10:00 |
Тарасевіч М.В. |
2”В” |
Віктарына “Карысныя звычкі” |
4 |
11:00 |
Лемяза Н.І. |
|
3”В” |
Спартыўна-гульнявое свята “Спартыўныя, лоўкія, умелыя” |
ФАК |
10:00 |
Кудласевіч Н.І. |
|
4”В” |
Спартыўныя спаборніцтвы “Спартыўныя, лоўкія, умелыя” |
4 |
13:00 |
Сімановіч Т.П. |
|
5”В” |
Гульня-падарожжа “Горад здароўя” |
24 |
10:45-11:30 |
Струг А.М. |
|
6”В” |
Гульня-шоў “Быць здаровым здарова!” |
27 |
12:45-13:30 |
Ярмоліч М.В. |
|
7 “В” |
Выстава малюнкаў “Курыць – здароўю шкодзіць” |
14 |
11:00 |
Сімановіч Н.Ф. |
|
8 “В” |
Дзелавая гульня “Сакрэты здароўя” |
26 |
11:00 |
Бобка Т.І. |
|
1 “Г” |
Круглы стол “Ці можа школа працаваць толькі з настаўнікамі” |
20.01 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі
|
50 |
10:00 |
Пявец Н.У. |
2 “Г” |
Конкурс малюнкаў “Прафесіі маіх бацькоў” |
1 |
11:00 |
Чынікайло В.В. |
|
3 “Г” |
Конкурс малюнкаў “Прафесія маёй матулі” |
18 |
13:00 |
Андрэйчук А.А. |
|
4 “Г” |
Конкурс малюнкаў “Мая прафесія ў будучым” |
3 |
12:00 |
Лемяза Г.С. |
|
6 “Г” |
Круглы стол “Кім я хочу стаць?” |
28 |
11:00 |
Лемяза М.М. |
|
4 “Д” |
Інтэрактыўная гульня “Калейдаскоп прафесій” |
20 |
11:00 |
Трушына А.В. |
|
1”А” |
Размова “Цудоўная слова сям’я” |
27.01 Дзень ўзаемадзеяння з сям'ёй
|
44 |
10:00 |
Піваварэвіч Г.П. |
2”А” |
Конкурс малюнкаў “Мая сям’я” |
3 |
10:00 |
Баган Н.М. |
|
3”А” |
Выстава малюнкаў “Мая сям’я” |
17 |
12:00 |
Мазоль А.С. |
|
4”А” |
Гутарка “Адкуль мой род” |
1 |
12:00 |
Шут М.В. |
|
5”А” |
Гутарка “Мая сям’я—маё багацце” |
23 |
12:00 |
Мазоль Л.А. |
|
6”А” |
Конкурс мадюнкаў “Мая сям’я і яе традыцыі” |
23 |
11:00 |
Піваварэвіч М.В. |
|
7”А” |
Творчы праект “Захапленні ў нашай сям’і” |
26 |
11:00 |
Піваварэвіч І.А. |
|
8 “А |
КТС “Мудрыя думкі пра сям’ю” |
9 |
11:00 |
Серадзіна В.У. |
|
1”Б” |
Завочнае падарожжа “Беларусь ад А да Я” |
03.02 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання |
45 |
10.00 |
Бясан С.У. |
2”Б” |
Вусны часопіс “Помнім піянераў-герояў” |
2 |
12.00 |
Сыса В.І. |
|
4”Б” |
Пазнавальная гульня “Патрыёт” |
2 |
13:00 |
Пархоменка І.А. |
|
5”Б” |
Рэпартаж “Беларускія брэнды на міравым ранку” |
25 |
11.00 |
Мельнік Г.М. |
|
6”Б” |
Завочная экскурсія “Беларусь сінявокая” |
40 |
13.00 |
Сімановіч В.М. |
|
7”Б” |
Эўрыстычная гутарка “Быць патрыётам – быць грамадзянінам” |
25 |
13.00 |
Стаднік Г.С. |
|
8”Б” |
Акцыя “Помніш шерояў-піянераў” |
10 |
12.00 |
Крупкевіч М.М. |
1”В” |
Квэст-гульня “Здаровы лад жыцця” |
10.02 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
49 |
10.00 |
Тарасевіч М.В. |
2”В” |
Круглы стол “Лекавыя магчымасці дароў прыроды” |
4 |
11.00 |
Лемяза Н.І. |
|
3”В” |
Гадзіна творчасці “Колькі шуму, колькі смеху: бабу лепім мы са снегу” |
18 |
10.00 |
Кудласевіч Н.І. |
|
4”В” |
Спартыўна-гульнёвая праграма “Скажам спорту “Да!”” |
4 |
13.00 |
Сімановіч Т.П. |
|
5”В” |
Інтэлектуальная гульня па ЗЛЖ “Калі мы разам – душа на месцы” |
24 |
10.45-11.30 |
Струг А.М. |
|
6”В” |
Круглы стол “Як зберагчы здароўе?” |
27 |
12.45-13.30 |
Ярмоліч М.В. |
|
7 “В” |
Віктарына “Азбука здароўя” |
14 |
11.00 |
Сімановіч Н.Ф. |
|
8 “В” |
Квэст-гульня “Школа здароўя” |
26 |
11.00 |
Бобка Т.І. |
|
1 “Г” |
Завочная вандроўка на фабрыку “Спартак” “Як робяць смачныя цукеркі” |
17.02 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
50 |
10.00 |
Пявец Н.У. |
2 “Г” |
Гульня-падарожжа “У свет прафесій” |
1 |
11.00 |
Чынікайла В.В. |
|
3 “Г” |
Віктарына “Свет прафесій” |
18 |
13.00 |
Андэйчук А.А. |
|
4 “Г” |
КТС “Чысты клас” |
3 |
10.00 |
Баган Н.М. |
|
6 “Г” |
Завочная падарожжа на фабрыку Белаз “Як вырабляюць самыя вялікія машыны” |
28 |
12.00 |
Мазоль А.С. |
|
4 “Д” |
Вусны часопіс “У свеце прафесій” |
20 |
11.00 |
Мазоль Л.А. |
|
1”А” |
Конкурс малюнкаў “Мая сям’я” |
24.02 Дзень ўзаемадзеяння з сям'ёй |
44 |
10.00 |
Піваварэвіч Г.П. |
2”А” |
Віктарына “Прафесія маіх бацькоў” |
3 |
10.00 |
Баган Н.М. |
|
3”А” |
КТС “Захапленні маёй сям’і” |
17 |
12.00 |
Мазоль А.С. |
|
4”А” |
Тэматычная гадзіна “Лепшы дзень разам…” |
1 |
12.00 |
Шут М.У. |
|
5”А” |
Конкурс “Фотаздымак з сям’ёй” |
23 |
11.55 |
Мазоль Л.А. |
|
6”А” |
Вусны часопіс “Сям’я і сямейныя каштоўнасці” |
23 |
11.00 |
Піваварэвіч М.В. |
|
7”А” |
Круглы стол “Традыцыі маёй сям’і” |
26 |
11.00 |
Піваварэвіч І.А. |
|
8 “А” |
Фотавыстава “Сям’я – мая радасць” |
9 |
11.00 |
Серадзіна В.У. |
|
|
|||||
1”Б” |
Кінамарафон “Глядзі і помні” |
02.03 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання |
45 |
10.00 |
Бясан С.У. |
2”Б” |
Конкурс малюнкаў “Самы дарагі чалавек” |
2 |
12.00 |
Сыса В.І. |
|
4”Б” |
Прагляд кінафільма “Тры дні свабоды” |
2 |
13:00 |
Пархоменка І.А. |
|
5”Б” |
Фотавыстава “Родина в объективе фотоаппарата и видео” |
14 |
11.00 |
Мельнік Г.М. |
|
6”Б” |
Круглы стол “Піянеры-героі Вялікай вайны” |
40 |
13.00 |
Сімановіч В.М. |
|
7”Б” |
Ралевая гульня – канферэнцыя “Жывёлы на гербах гарадоў Рэспублікі Беларусь” |
25 |
13.00 |
Стаднік Г.С. |
|
8”Б” |
Заметак “Жаночае імя ў гісторыі краіны” |
10 |
12.00 |
Крупкевіч М.М. |
|
1”В” |
Час-размова “Агонь сябар, агонь вораг” |
09.03 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
49 |
10.00 |
Тарасевіч М.В. |
2”В” |
Вусны часопіс “Я здароўе зберагу—сам сабе дапамагу” |
4 |
11.00 |
Лемяза Н.І. |
|
3”В” |
Круглы стол. Пазнавальная рубрыка “Пра цябе самога і людзей навокал” |
18 |
10.00 |
Кудласевіч Н.І. |
|
4”В” |
Круглы стол “Як зберагчы здароўе” |
4 |
13.00 |
Сімановіч Т.П. |
|
5”В” |
Спартыўная спаборніцтва “Смелыя, лоўкія, умелыя” |
ФОК |
11.00 |
Струг А.М. |
|
6”В” |
Гадзіна карысных парад “Дарога к добраму здароўю” |
27 |
12.45-13.30 |
Ярмоліч М.В. |
|
7 “В” |
Інтэрактыўная гульня “Здаровае харчаванне” |
14 |
11.00 |
Сімановіч Н.Ф. |
|
8 “В” |
Інтэлект-гульня “Зрабі здаровы выбар” |
26 |
11.00 |
Бобка Т.І. |
|
1 “Г” |
Квэст-гульня “Прафесіі вакол мяне” |
16.03 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі |
50 |
10.00 |
Пявец Н.У. |
2 “Г” |
Акцыя “Чысты клас” |
1 |
11.00 |
Чынікайла В.В. |
|
3 “Г” |
КТС “Чысты клас” |
18 |
13.00 |
Анрэйчук А.А. |
|
4 “Г” |
Вусны часопіс “Свет прафесій” |
3 |
12:00 |
Лемяза Г.С. |
|
6 “Г” |
Круглы стол “Свет прафесій” |
28 |
11.00 |
Лемяза М.М. |
|
4 “Д” |
Віктарына “Вясёлка прафесій” |
20 |
11.00 |
Трушына А.В. |
|
1”А” |
Размова “Сямейныя святы” |
23.03 Дзень ўзаемадзеяння з сям'ёй |
44 |
10.00 |
Піваварэвіч Г.П. |
2”А” |
Круглы стол “Под добрым зонтиком семьи” |
3 |
10:00 |
Баган Н.М. |
|
3”А” |
Віктарына “Прафесіі маіх родзічаў” |
17 |
12:00 |
Мазоль А.С. |
|
4”А” |
Вусны часопіс “Я сярод родных, родныя вакол мяне” |
1 |
12:00 |
Шут М.У. |
|
5”А” |
Круглы стол “Каштоўнасці сямейных традыцый” |
23 |
11:55 |
Мазоль Л.А. |
|
6”А” |
Творчая майстэрня “Герб і сцяг маёй сям’і” |
23 |
11:00 |
Піваварэвіч М.В. |
|
7”А” |
Час зносін “Роля сям’і ў жыцці чалавека” |
26 |
11:00 |
Піваварэвіч І.А. |
|
8 “А” |
Круглы стол “Сям’я – гэта дом. Сям’я – гэта свет” |
9 |
11:00 |
Серадзіна В.У. |
|
1”Б” |
Працоўны дэсант “Утульны клас” |
30.03
|
45 |
10.00 |
Бясан С.У. |
2”Б” |
Фестываль чыстагаворак і скорагаворак |
2 |
12.00 |
Сыса В.І. |
|
4”Б” |
Віктарына “Шкода і карысна” |
2 |
13:00 |
Пархоменка І.А. |
|
5”Б” |
Вернісаж прафесій “Перад табою ўсе дарогі” |
25 |
11.00 |
Мельнік Г.М. |
|
6”Б” |
Прэзентацыя “Калейдаскоп прафесій” |
40 |
13.00 |
Сімановіч В.М. |
|
7”Б” |
Гутарка-дыялог “Сям’я—гэта тое, што з табою заўсёды” |
25 |
13.00 |
Стаднік Г.С. |
|
8”Б” |
Віктарына “Я ў свеце прафесій” |
10 |
12.00 |
Крупкевіч М.М. |
|
|
|
|
|
|
|
1”В” |
Вируальная экскурсия «Чудеса Беларуси» |
06.04 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
49 |
10.00 |
Тарасевіч М.В. |
2”В” |
Завочная экскурсія “Падарожжа па родным краі” |
4 |
11.00 |
Лемяза Н.І. |
|
3”В” |
Завочная вандроўка “Што я ведаю пра родны край” |
18 |
10.00 |
Кудласевіч Н.І. |
|
4”В” |
Падарожжа ў мінуўшчыну “Традыцыі беларускага народа” |
4 |
13.00 |
Сімановіч Т.П. |
|
5”В” |
Квэст-гульня “Ганарусь табою, мая Беларусь” |
24 |
10:45-11:30 |
Струг А.М. |
|
6”В” |
Конкурс малюнкаў “Мая Радзіма – Беларусь” |
27 |
12.45-13.30 |
Ярмоліч М.В. |
|
7 “В” |
Гульня-віктарына “Наша Беларусь” |
14 |
11.00 |
Сімановіч Н.Ф. |
|
8 “В” |
Круглы стол “Поговорим о нравственных ценностях” |
26 |
11.00 |
Бобка Т.І. |
|
1 “Г” |
Круглы стол. Пазнавальная рубрыка “Што будзе, калі…” |
13.04 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця |
50 |
10.00 |
Пявец Н.У. |
2 “Г” |
Віктарына “У здаровым целе, здаровы дух” |
1 |
11.00 |
Чынікайла В.В. |
|
3 “Г” |
Спартыўная гульня “Самы дужы” |
18 |
13.00 |
Анрэйчук А.А. |
|
4 “Г” |
Спартландыя “Хуткія і лоўкія” |
3 |
12:00 |
Лемяза Г.С. |
|
6 “Г” |
Спарталндыя “Хто хутчэй” |
Спарт. зала |
11.00 |
Лемяза М.М. |
|
4 “Д” |
Спартыўная гульня “Футбол” |
ФАК |
11.00 |
Трушына А.В. |
1”А” |
Віктарына “Прафесіі нашых бацькоў” |
20.04 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі
|
44 |
10.00 |
Піваварэвіч Г.П. |
2”А” |
Віктарына “Кім я хачу быць” |
3 |
10:00 |
Баган Н.М. |
|
3”А” |
КТС “Утульны клас і чысты клас” |
17 |
12:00 |
Мазоль А.С. |
|
4”А” |
КТС “Чысты двор” |
1 |
12:00 |
Шут М.У. |
|
5”А” |
Круглы стол “Свет прафесій” |
23 |
11:55 |
Мазоль Л.А. |
|
6”А” |
Віктарына “Лепшы знаўца прафесіі” |
23 |
11:00 |
Піваварэвіч М.В. |
|
7”А” |
Пазнавальны турнір “прафесіі суаснасці” |
26 |
11:00 |
Піваварэвіч І.А. |
|
8 “А” |
Форум “Свет прафесій… якія дзверы адчыніць?” |
9 |
11:00 |
Серадзіна В.У. |
|
1”Б” |
Конкурс малюнкаў “Сям’я – гэта лепшае, што ёсць у мяне” |
27.04 Дзень ўзаемадзеяння з сям'ёй |
45 |
10.00 |
Бясан С.У. |
2”Б” |
Віктарына “Мая шчаслівая сям’я” |
2 |
12.00 |
Сыса В.І. |
|
4”Б” |
Бяседы “Сямейныя традыцыі” |
2 |
13:00 |
Пархоменка І.А. |
|
5”Б” |
Час зносін “Пад добрым парасонам сям’і” |
25 |
11.00 |
Мельнік Г.М. |
|
6”Б” |
Гадзіна зносін “Мой сямейны альбом” |
40 |
13.00 |
Сімановіч В.М. |
|
7”Б” |
Час зносін “Сямейны ачаг” |
25 |
13.00 |
Стаднік Г.С. |
|
8”Б” |
Круглы стол “Сямейныя каштоўнасці” |
10 |
12.00 |
Крупкевіч М.М. |
|
|
|
|
|
|
|
1”В” |
Гутарка “Сям’я. Сямейныя каштоўнасці. Сямейныя традыцыі” |
04.05 Дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання |
49 |
10.00 |
Тарасевіч М.В. |
2”В” |
Конкурс малюнкаў “Старажытныя землі нашай краіны” |
4 |
11.00 |
Лемяза Н.І. |
|
3”В” |
КТС “Пісанка” |
18 |
10.00 |
Кудласевіч Н.І. |
|
4”В” |
Вандроўка “Па гарадах Беларусі” |
4 |
13.00 |
Сімановіч Т.П. |
|
5”В” |
Падарожжа-віктарына “Беларусь у маім сэрцы” |
24 |
10:45-11:30 |
Струг А.М. |
|
6”В” |
Інтэрактыўная гульня “Гісторыя маёй краіны” |
27 |
12.45-13.30 |
Ярмоліч М.В. |
|
7 “В” |
Экскурсія “Памятныя месцы нашага аграгарадка” |
14 |
11.00 |
Сімановіч Н.Ф. |
|
8 “В” |
Вусны журнал “Я памятаю, я ганаруся” |
26 |
11.00 |
Бобка Т.І. |
|
1 “Г” |
Спартыўнае свята “Гульні нашых бацькоў” |
11.05 Дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
Гульнявая пляцоўка |
10.00 |
Пявец Н.У. |
2 “Г” |
Спартыўная гульня “Спорт – гэта важна” |
1 |
11.00 |
Чынікайла В.В. |
|
3 “Г” |
Спартыўная гульня “Мы са спортам сябруем” |
18 |
13.00 |
Анрэйчук А.А. |
|
4 “Г” |
Круглы стол “Здароўе ў нашых руках” |
3 |
12:00 |
Лемяза Г.С. |
|
6 “Г” |
Прагляд фільма “Знамянітыя спарцмены Беларусі” |
28 |
11.00 |
Лемяза М.М. |
|
4 “Д” |
Спартыўная гульня “Дзень футбаліста” |
20 |
11.00 |
Трушына А.В. |
|
1”А” |
Віктарына «Все профессии важны—все профессии нужны» |
18.05 Дзень працоўнага выхавання і прафесійнай арыентацыі
|
44 |
10.00 |
Піваварэвіч Г.П. |
2”А” |
КТС “Утульны клас” |
3 |
10:00 |
Баган Н.М. |
|
3”А” |
Віктарына “У свеце прафесій” |
17 |
12:00 |
Мазоль А.С. |
|
4”А” |
Гульня “Калейдаскоп прафесій” |
1 |
12:00 |
Шут М.У. |
|
5”А” |
Гутарка “Кім хачу стаць” |
23 |
11:55 |
Мазоль Л.А. |
|
6”А” |
Праект “Мая будучая прафесія” |
23 |
11:00 |
Піваварэвіч М.В. |
|
7”А” |
Пазнавальны час “Кірмаш прафесій” |
26 |
11:00 |
Піваварэвіч І.А. |
|
8 “А |
Карнавал ідэй “Кім быць? Кім стаць? |
9 |
11:00 |
Серадзіна В.У. |
|
1”Б” |
Конкурс міні-сачыненняў “Я раскажу вам пра сваю сям’ю” |
25.05 Дзень ўзаемадзеяння з сям'ёй
|
45 |
10.00 |
Бясан С.У. |
2”Б” |
Праект “Мая сям’я летам” |
2 |
12.00 |
Сыса В.І. |
|
4”Б” |
Конкурс малюнка-паведамленняў “Традыцыі маёй сям’і” |
2 |
13:00 |
Пархоменка І.А. |
|
5”Б” |
Круглы стол “Традыцыі маёй сям’і” |
25 |
11.00 |
Мельнік Г.М. |
|
6”Б” |
Конурс фотаздымкаў “Традыцыі маёй сям’і” |
40 |
13.00 |
Сімановіч В.М. |
|
7”Б” |
Дыскусія “Сям’я” |
25 |
13.00 |
Стаднік Г.С. |
|
8”Б” |
Праект “Мая сям’я – маё багацце” |
10 |
12.00 |
Крупкевіч М.М. |