План работы в 6 школьный день

План работы Альшанскай сярэдняй школы №2 у шосты дзень тыдня

на 1-е паўгоддзе 2020/2021 н.г.

Верасень                                                    

05.09

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Занятак “Каштоўнасць ў жыцці чалавека” (8-11-я кл. ,10.00, каб.№9)

3. Пазнавальная гульня “У сэрцы маім мой горад” (6-я кл. ,10.00, каб. №17)

4. Гульня "Падарожжа па школьнай краіне” (1-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Урок ведаў «Я тут нарадзіўся, і край мне гэты дарагі» (1-11 кл., 11.00, бібліятэка)

6. Футбол. Спаборніцтвы паміж СШ №1 і №2 сярод юнакоў (9-10-я кл.,10.00, стадыён)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах

(з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

Педагог-арганізатар

 

Педагог-псіхолаг

Бібліятэкар

 

Наст. фізкультуры

 

Класныя кіраўнікі

 

12.09

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Дзень здароўя “Дзень бегуна” (2-11-я кл., 10.00, стадыён)

3. Занятак “Мае правы і абавязкі ў сям’і” (5-я кл. , 10.00, каб.№9)

4. Экскурсія ў бібліятэку «Кніга – мой сябар » (5-я кл., 10.00, бібліятэка)

5. Урок-канферэнцыя «Ахова правоў чалавека- рухавік грамадскага прагрэсу» (10-я кл., 10.00, каб. №43)

6. Кнігападарожжа «У краіне бібліятэчнай" (5-7-я кл., 11.00, бібліятэка)

7.  Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Наст. фізкультуры,класныя кіраўнікі

Педагог сацыяльны

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

Бібліятэкар

Класныя кіраўнікі

19.09

1. Работа заняткаў па інтарэсах

 

2. Занятак  “Тры спосабы сказаць не” (7-я кл.,10.00, каб.№9)

3. Віктарына “Што? Дзе? Калі?” (7-я кл., 10.00, бібліятэка) (ГА “БРПА”)

4. Інфармацыйны час  «Умовы паспяховай адаптацыі дзяцей у школе» (бацькі, 10.00, каб. №43

5. Лёгкаатлетычнае шматбор’е  (5 -11-я кл., 10.00, ФАК)

6.  Гутарка «Як добра жыць  пад мірным небам»

( 1-4-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Акцыя “Знешні выгляд” (10-я кл.,11.00, каб.№14) (ГА “БРСМ”)

8. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х – 8-х класах

 (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

 

Наст. фізкультуры

Бібліятэкар

 

Сімановіч Н.Ф.

Класныя кіраўнікі

 

26.09

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Сустрэча з бацькамі “Уплыў унутрысямейных адносін на эмацыянальны стан дзіцяці” (10.00, каб.№9)

3. Аперацыя  “Чысты школьны двор” ( 4-я кл., 10.00, школьны двор)

4. Гутарка “Маё прафесійнае будучае” (9 кл., 10.00, каб. №43)

5.  Спаборніцтвы па футболе (3-я кл.,10.00, ФАК)

6. Літаратурная віктарына «Мовы адкрываюць дзверы!» (да Дня еўрапейскіх моў; 5-7-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

Наст. фізкультуры

Бібліятэкар

 

Класныя кіраўнікі

 

 

                                              Кастрычнік

03.10

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Прафілактычны лекторый “Медыцынскія і сацыяльна-псіхалагічныя наступствы спажывання курыльных сумясей“ (8-11-я кл. , 10.00, каб.№9)

3. Канцэрт “Для Вас, дарагія настаўнікі!” (11-я кл. , 10.00, акт.зала)

4.Занятак-трэнінг па прафілактыцы інтэрнэт-залежнасці «Па-за залежнасцю» (11-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Літаратурная газета «Ад усёй душы з паклонам і любоўю» (да Дня настаўніка; 5-9-я кл., 11.00, бібліятэка)

6. АУФП. Бег 30 м., скачок у даўжыню з месца (5-11 кл, стадыён, 10.00)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах(з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

 

8. Святочная праграма “Прыміце нашы віншаванні” (9-11 кл., 19.00, акт. зала)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

 

Бібліятэкар

 

Наст. фізкультуры

Класныя кіраўнікі

 

 

Мальцэвіч С.М.

 

10.10

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Дзень здароўя “Лепшыя прыгуны” (2-11-я кл., 10.00, стадыён)

3. Занятак “Правільны выбар!”(9-я кл.,10.00, каб.№9)

4.  Акцыя “Свет выдатны таму, што ў ім ёсць мама!  ” (9-я кл. , 10.00, каб. №26)

5. Псіхалагічная пляцоўка для бацькоў«На парозе новых магчымасцяў» (бацькі, 10.00, каб. №43)

6. Літаратурна-музычны час «Мама! Матуля - чароўнае слова песняй ласкавай гучыць на ўсіх мовах» (да Дня маці; 1-4-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

8. Праздничный вечер “Ангел по имени мама» (9-11 кл., 19.00, актавая зала)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Наст. фізкультуры

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

 

Бібліятэкар

 

Класныя кіраўнікі

 

Мельнік Г.М.

 

17.10

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Сустрэча з бацькамі “Папярэджанне жорсткасці ў падлеткаў – галоўнае звяно ў прафілактыцы правапарушэнняў”  ( 10.00, каб.№9)

3. Віртуальная экскурсія “Падарожжа вакол краіны” (6-я кл. , 10.00, каб.№17) (ГА “БРПА”)

4. Кансультацыя «Канструктыўныя формы рашэння канфліктаў» (7-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Спаборніцтвы па футболе (4-я кл., 10.00, ФАК)

6. Гульня-віктарына «Крыжыкі-нулікі» (1-4-я кл.,11.00, бібліятэка)

7.  Канферэнцыя “Мая прафесія – маё будучае” (11-я кл.,11.00, каб.№14)  (ГА “БРСМ”)

8. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

 

Педагог-псіхолаг

 

Наст. фізкультуры

Бібліятэкар

Сімановіч Н.Ф.

 

Класныя кіраўнікі

24.10

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Занятак з элементамі трэнінгу “Падлетак і канфлікты” (9-я кл., 10.00, каб.№9)

3. Аперацыя “Хатка для брата меншага” (2-я кл. ,10.00, каб. №17)

4. Гутарка“Уплыў дрэнных звычак на жыццё” (10-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Спаборніцтвы па футболе паміж СШ №1 і СШ №2 (6-я кл.,10.00, ФАК)

6. Акцыя «Кніжкіна бальніца запрашае лекараў» (1-9-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

Наст. фізкультуры

 

Бібліятэкар

Класныя кіраўнікі

31.10

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Прафілактычны занятак  “Правы і абавязкі ў жыцці дзіцяці і дарослага” (6-я кл., 10.00, каб.№9)

3. Круглы стол “Не забывай урачыстых традыцый, на іх вырас камсамол” (9-я кл. ,10.00, каб. №17)

4. Гутарка “Куды пайсці вучыцца”(11-я кл., 10.00, каб. №43)

5. АУФП. Падцягванне (х), падцягванне тулава (дз) (5-11-я кл.,10.00, ФАК)

6.Конкурс малюнкаў «Наш дом - планета Зямля» (5-8-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

 

Педагог-псіхолаг

Наст. фізкультуры

 

Бібліятэкар

 

Класныя кіраўнікі

                                                                                

                                                                          Лістапад

14.11

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Гутарка “Наступствы нашых неабдуманых учынкаў”  (8-я кл., 10.00, каб.№9)

3. Віктарына “Скарбы маёй сям’і” (6-я кл. , 10.00, каб. №17)

4. Час-размова “Азбука бацькоўскай любові” (бацькі, 10.00, каб. №43)

5. Кніжная выстава «Беларускія навукоўцы» (9-11-я кл.,11.00, бібліятэка)

6. АУФП. Падцягванне (х.),падцягванне тулава (дз.) (5-11 кл, ФАК, 10.00)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

Бібліятэкар

Наст. фізкультуры

Класныя кіраўнікі

 

21.11

1. Работа заняткаў па інтарэсах

 

2. Спаборніцтвы па скачках са скакалкай (8-11-я кл., 10.00, ФАК)

3. Сустрэча з бацькамі “Аб гэтым з трывогай кажуць бацькі… Крадзеж – нагода, звычка… і наступствы…” (10.00, каб. №9)

4. Віктарына “Чырвоны, жоўты, зялёны” (3-я кл., 10.00, каб. №17) (ГА “БРПА”)

5. Квэст-гульня “Значнасць выбару ў жыцці чалавека” (9-я кл., 10.00, каб. №43)

6. Гульня-падарожжа"Падарожжа па дарогах здароўя" (1-4-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Акцыя “Меняю сигарету на конфету” (10-я кл.,11.00, тэрыторыя школы)  (ГА “БРСМ”)

8. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

 

Наст. фізкультуры

Педагог сацыяльны

 

 

 

Педагог-псіхолаг

 

Бібліятэкар

 

Сімановіч Н.Ф.

 

Класныя кіраўнікі

 

28.11

1 Работа заняткаў па інтарэсах

2. Групавы занятак  “Усё пачынаецца з сям’і” (5-я кл., 10.00, каб.№9)

3. Квэст-гульня “Развівайся і ніколі не здавайся” (2-я кл. , 10.00, каб. №17)

4. Занятак з элементамі трэнінгу “Развіццё памяці, увагі, мыслення” (2-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Дзень здароўя “Дзень гімнаста”  (2-11-я кл., 10.00, ФАК)

6. Гадзіна- разважання "Кнігі твае сябры - беражы іх" (1-4 кл.,11.00, бібліятэка)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

Педагог-арганізатар

 

Педагог-псіхолаг

 

Наст. фізкультуры

 

Бібліятэкар

Класныя кіраўнікі

 

                                                    Снежань

05.12

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Кіналекторый “Людзі, якія жывуць з ВІЧ - інфекцыяй” (11-я кл. , 10.00, каб.№9)

3. Гульня “Мы такія розныя…” (9-я кл. ,10.00, каб. №17)

4. Семінар-практыкум «Крык душы» (бацькі, 10.00, каб. №43)

5. Час-размова «Я люблю цябе, жыццё...» (да Дня барацьбы са СНІДам)  (9-11-я кл.,11.00, бібліятэка)

6. Спаборніцтвы па валейболе сярод хлопчыкаў (9-11-я кл.,10.00, ФАК)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах

(з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

8. Дэманстрацыя відэаматэрыялу “Што павінен ведаць кожны пра ВІЧ і СНІД ” (9-11 кл., 19.00, актавая зала)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

Бібліятэкар

 

Наст. фізкультуры

 

 

 

Сыса Н.П.

12.12

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Дзень здароўя  “Дзень валейбаліста” (9-11-я кл, ФАК, 10.00)

3. Сустрэча з бацькамі “Цяжкі” ўзрост” (10.00, каб.№9)

4. Выпуск буклетаў “Мы за здаровы лад жыцця”(7-я кл. , 10.00, каб.17)

5.Прафарыентацыйны брэйн-рынг “Мір прафесій” (8-я кл., 10.00, каб. №43)

6. Круглы стол «Мае правы і абавязкі» (да Дня правоў чалавека; 5-9-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах

(з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Наст. фізкультуры

Педагог сацыяльны

Педагог-арганізатар

Педагог-псіхолаг

 

Бібліятэкар

 

Класныя кіраўнікі

19.12

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Інтэрактыўны занятак “Узаемасувязь правоў і абавязкаў” (6-я кл.,10.00, каб.№9)

3. Прагляд і абмеркаванне мультфільмаў, прысвечаных Дню беларускага кіно (3-я кл., 10.00, каб. №17) (ГА “БРПА”)

4. Занятак з элементамі трэнінгу “Небяспечны Інтэрнэт” (7-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Спаборніцтвы па валейболе сярод дзяўчынак (9-11-я кл., 10.00, ФАК)

6. Прэзентацыя «Люблю цябе прырода ў любую пару года» ( 1-4-я кл.,11.00, бібліятэка)

7. Трэнінг “Аб СНІДзе сур’ёзна”” (11-я кл.,11.00, каб.№14)  (ГА “БРСМ”)

8. Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, класныя кабінеты)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

 

Педагог-арганізатар

 

Педагог-псіхолаг

 

Наст. фізкультуры

Бібліятэкар

 

Сімановіч Н.Ф.

Класныя кіраўнікі

 

26.12

1. Работа заняткаў па інтарэсах

2. Гульня-віктарына «Не курыць!» (8-я кл., 10.00, каб.№9)

3. Гульня “Зарніца” (5-я кл. ,10.00, каб. №17)

 

4. Агітбрыгада «За здаровы лад жыцця» (6-я кл., 10.00, каб. №43)

5. Свята спорту “Дзень добры, зімачка-зіма” (5-11кл.,ФАК, 10.00)

6. Час-размова  «Новы год у розных краінах» (1-4-я кл.,11.00, бібліятэка)

7.  Выхаваўчыя мерапрыемствы ў 1-х-8-х класах (з 10.00 – 14.00, кл.каб.)

Кіраўнікі заняткаў па інтарэсах

Педагог сацыяльны

Педагог-арганізатар

 

Педагог-псіхолаг

Наст. фізкультуры

Бібліятэкар

Класныя кіраўнікі